Brukerundersøkelsen avsluttes 30. september
Dersom du enda ikke har svart på brukerundersøkelsen som kjøres på Slekt1 denne måneden, har du fortsatt muligheten. Foreløpig har det bare kommet inn 14 svar, så sjansen er stor for å stikke av med boken "På sporet av deg selv". Boken deles ut til en av de som svarer på undersøkelsen og på den måten hjelper Slekt1 til å kunne bli et enda bedre nettsted. Slekt1 vil komme tilbake med vinneren og resultatene av undersøkelsen i begynnelsen av oktober.
Her finner du brukerundersøkelsen
Les mer...
Oldefaren til prinsessene er funnet

|
Foto: Slottets pressebilde
|
Både Dagbladet og avisen Nordlys kunne fredag melde at den 76 år gamle Terje Erling Ingebrigtsen fra Tromsø ved hjelp av en DNA-test har blitt bekreftet som Ari Behn sin farfar.
Ari Behns far Olav Bjørshol har lenge trodd at en tromsøadvokat ved navn Bjarne Bjørshol var hans far, men slik var det altså ikke.
Hverken Olav Bjørhsol eller Ari Behn ønsker å kommentere saken, mens"oldefaren" selv sier dette ikke endrer noen ting, men omtaler det hele som "moro!"
Les saken i Dagbladet
Les saken i Nordlys
Her finner du kongehusets eget slektstre
Les mer...
Bind 12 av Frostaboka er ferdig
Bindet som omhandler gårdsnummer 96 til 120 i Frosta er nå ferdigstilt og med det hele det 12 bind store bygdebokverket til Frosta kommune. Sammen med det 12. bindet har også et registerbind blitt utgitt. Av de 12 bøkene omhandler 8 bøker gårds- og slektshistorien til Frosta, noe som totalt utgjør 5300 sider og 80-90 000 navn.
Les mer i avisa Frostingen sin nettutgave
Her finner du flere bygdebøker fra Nord-Trøndelag
Les mer...
Gårds- og slektshistorien til Salangen og Lavangen


I gårsdagens utgave av avisa Fremover kunne man lese at kultursjefen i Salangen, Kurt Jan Kvernmo, skal styre prosjektet med det nye bygdebokverket fra de to kommunene Salangen og Lavangen. Verket ser foreløpig ut til å bli på 3 bind fra Lavangen (totalt 27 gårder) og 4 bind fra Salangen (totalt 50 gårder).
Les mer...
Må du avlevere slektsboka?
I Norge har vi en lov om pliktavlevering. "Lov om avleveringsplikt for allment tilgjengelege dokument" er med på å sikre vår felles hukommelse. Lovens formål er å sikre bevaringen av informasjon som er allment tilgengelig, slik at dette ikke går tapt for kommende generasjoner.
Les mer...