I går sa et enstemmig formannskap ja til å bruke nærmere 9 millioner på å revidere bygdebøkene for Surnadal. Det nye settet med bygdebøker vil ende opp i totalt 9 bind og arbeidet skal ledes av Lars Polden.
Til tross for at Stig Sæter fra Høyre også stemte ja til prosjektet medga han at han var skeptisk til om trykte bygdebøker hadde samme posisjon om 10 år som i dag. Han stilte blant annet spørsmål ved om man burde fokusere mer mot den digitale verden når man nå reviderer bygdebøkene.
Hans Hyldbakk var en norsk dikter og bygdebokforfatter som levde fra 1898-2001. I alt skrev han 19 bygdebøker for steder, i Møre og Romsdal, som Frei, Rindal, Stangvik, Surnadal, Tingvoll og Åsskard. Da han fylte 100 år gjorde Dag og Tid dette intervjuet med han.
| Kommentarer |
|



