Bilboka 1926 transkriberes – alle bileiere i Oslo er nå søkbare

Bilbøkene er en artig måte å følge de slektninger som hadde bil på en litt annerledes måte. Her får man som regel oppgitt bosted, type bil og hva den ble brukt til.

--Annonse--

I 1926 var de registrert 5773 biler i Oslo by, noe som var en økning fra 5169 biler året før.

Søk i Bilboka fra 1926

I tillegg til å fortelle mer om privatpersoner er bilboka også et unikt innblikk i hvilke virksomheter (som eide biler) som eksisterte rundt omkring i Norge i 1926. For eksempel var Vinmonopolet, som holdt til i Rådhusgata en storforbruker av biler. Hele 34 biler var i 1926 registrert på Vinmonopolet A/S

Det koster både tid og penger å få slektshistoriske kilder transkribert. Det betyr at et søk er gratis, men skal du få se mer enn navn på eier, må du ha et abonnement på Slekt1. Har du abonnement belønner vi med muligheten til å søke i alle bilbøkene samtidig.

Søk i alle transkriberte bilbøker på Slekt1

Om litt følger vi opp med å publisere biler og deres eiere i Østfold 1926.

Og til deg som lurer, bildet over viser feiring av Roald Amundsens hjemkomst etter ekspedisjonen med luftskipet Norge. Nærmest kamera ser vi bilen til Drosjeeier Josef Kinn i sin bil av merke Paige. Foran han kjører drosjeeier Julius Ruud i sin Dodge.

Søk i Bilboka fra 1926 er en del av tjenesten Finn Slekt, her på Slekt1.com

I Bilboken fra 1926 kan du søke opp:

  • Eierens navn og eventuelle tittel/yrke
  • Bosted (i noen tilfeller får du her også vite nøyaktig gateadresse)
  • Bilens merke og hva den ble brukt til
  • Bilens registreringsnummer
Forrige artikkelNoen av de første bileierne i Norge er nå søkbare på Slekt1
Neste artikkel1950-folketellingen fra USA på nett 1. april